Atrakcje

W samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, czekają liczne atrakcje i rozrywki

Nordic walking

Sprzęt oraz trasa do odebrania w recepcji w recepcji.

W sezonie letnim codziennie organizujemy godzinny marsz nordic walking z instruktorem.

Wędkarstwo

Coś dla miłośników wędkowania.

Dla zwolenników połowów w rzece, polecamy pomost ACQUA DI ROSA nad rzeka Krutynia. Oddalony około 5 minut spacerem od głównego budynku oraz jezioro Duś znajdujące się w odleglości 3 km od obiektu. 

 

 

Atrakcje

Rodzinne mecze piłki nożnej

W sezonie wiosenno letnim organizujemy mecze piłki nożnej.

Zachęcamy cale rodziny, małych i dużych.

Gwarancja super zabawy.

Wycieczki rowerowe

Zachęcamy gości do korzystania z wypożyczalni rowerów.

Z przyjemnością pomożemy przygotować dla państwa trasę rowerowa.

Posiadamy również rowery z fotelikami dla dzieci.

Spływ kajakowy rzeką Krutyń

Możliwość, rezerwacji kajaków w recepcji Acqua Di Rosa (najlepiej 1 dzien wcześniej). Organizujemy busy, które zabierają Państwa z hotelu, prosto do punktu startowego danej trasy oraz przywiozą spowrotem do hotelu po ukończeniu

dowiedz się więcej
Atrakcje

Spływ łodziami rzeką Krutyń

Spływy łodziami wykonujemy w okresie od kwietnia do listopada.

CZAS TRWANIA: Możliwość wyboru tras 1 godzinnej lub 1,5 godzinnej.

dowiedz się więcej

Rejs statkiem pasażerskim

Żegluga Mazurska, dysponuje rejsami statkami pasażerskimi oraz rejsy spacerowe z atrakcjami widokowymi, przyrodniczymi i historycznymi na szlaku

dowiedz się więcej

Stadnina koni Ferenstein

to jedna z najbardziej znanych stadnin w Polsce, założona ponad 20 lat temu przez rodziców Karoliny Ferenstein – obecnej właścicielki. Rodzina Karoliny od pokoleń związana jest z jeździectwem. W stadninie hodowane są konie szlachetnej półkrwi, pełnej krwi angielskiej, huculskie. Na jej terenie znajdują się trzy place treningowe, ujeżdżalnia, 50 ha łąk i pastwisk na skraju Puszczy Piskiej oraz pensjonat dla koni.

dowiedz się więcej
Atrakcje

Park linowy w Spychowie

Dreszcz emocji dla Ciebie i całej rodziny. Aktywny wypoczynek z niezapomnianą i bezpieczną zabawą. Przeszkolona kadra instruktorska. Park Linowy Spychowo to 5 tras i 63 przeszkody, których łączna długość wynosi ponad 800 metrów, godzinna zabawa zawieszona nad ziemią na wysokości od 5 do 10 metrów.

dowiedz się więcej

Przejażdżki wozami i kuligi po Mazurskich Lasach

Kuligi, także nocą z oświetleniem i pochodniami. Trasa biegnie przez tereny puszczy Piskiej i wzdłuż rzeki Krutyń. Super zabawa dla znajomych i całej rodziny.

dowiedz się więcej

Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie

Znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych człowiekiem, dlatego też możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Ze względu na rozległość terenu i jego charakter, zwiedzanie Parku odbywa się tylko z przewodnikami, którzy opowiadają o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony.

dowiedz się więcej
Atrakcje

Mazurski Park Krajobrazowy

Powierzchnia Mazurskiego Parku Krajobrazowego wynosi 53 655 ha, a jego strefy ochronnej około 19 000 ha. Lasy zajmują 28 440 ha, a rzeki i jeziora około 15 715 ha.

dowiedz się więcej

Restauracja Potocki

Znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym Dworze Łowczego należącym niegdyś do hrabiowskiej rodziny Lehndorff ze Sztynortu. Budynek został przeniesiony za sprawą Aleksandra Potockiego i otwarty dla gości w 2007 roku. Na parterze znajduje się restauracja, której specjalnością są potrawy regionalne, przygotowane według tradycyjnych przepisów oraz inspirowane smakami świata. Na piętrze powstał „Salon Marion Dönhoff” – znanej niemieckiej dziennikarki hrabiny Dönhoff.

dowiedz się więcej
Atrakcje

Święta Lipka

Najbardziej znane w Polsce Sanktuarium maryjne. Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce.

dowiedz się więcej

Zamek w Reszlu

Zamek reszelski położony jest nad brzegiem rzeki Sajny, w południowo-wschodniej części miasta.

dowiedz się więcej

Aquapark Tropikana w Mikołajkach

Aquapark posiada: basen sportowy, basen rekreacyjny z falą, basen letnio-zimowy z hydromasażami, basen rzeka, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia "cebula", zjeżdżalnia 3-torowa, piaskownica deszczownica

dowiedz się więcej

Stok narciarski na Górze 4 Wiatrów w Mrągowie

Góra o wysokości 182,5 m n.p.m., Znajdują się tu dwa orczykowe wyciągi narciarskie.

dowiedz się więcej

Stok narciarski w Mikołajkach

Kolej linowa krzesełkowa - kanapy 4-osobowe. Trasa zjazdu 700m. Sztuczne naśnieżanie. Obok stoku wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz Bar przy stoku. Kasy biletowe przy stoku.

dowiedz się więcej
Atrakcje

Całoroczny tor saneczkowy Alpine Coaster

Super zabawa dla całej rodziny. Trasa zjazdowa 520 metrów, 26 sanek wyposażonych w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa i hamulce. Prędkość do 40 km/h.

Tor znajduje się przy hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.

dowiedz się więcej

Całoroczne lodowisko

Powierzchnia lodowiska wynosi około 700 m2., na miejscu wypożyczalnia sprzętu.

Lodowisko znajduje się w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach

dowiedz się więcej

Morsowanie

Dla odważnych i chętnych, zapraszamy na uzdrawiające kąpiele w rzece Krutyń.

Pomost znajduje się 5 minut spacerem od obiektu.

Zapewniamy termos z gorąca herbata!

Atrakcje

Boyery w Mikołajkach

Dla wszystkich miłośników żaglówek.

Organizujemy wypożyczenie sprzętu i kontakt z baza szkoleniowa w Mikołajkach

CZAS DOJAZDU: OKOŁO 20 MINUT SAMOCHODEM

Atrakcje

W samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich czekają na Ciebie liczne atrakcje i rozrywki, dzięki którym nie ma czasu na nudę. W trakcie swoich ekskluzywnych wakacji na Mazurach możesz zdecydować się zarówno na odrobinę odpoczynku, poznawanie okolicy, odkrywanie historii regionu, czy też aktywne spędzanie czasu w towarzystwie rodziny i znajomych. Wśród dostępnych atrakcji znajdziesz między innymi:

  • rodzinne mecze piłki nożnej,
  • spływ kajakowy nad rzeką Krutyń,
  • rejs statkiem pasażerskim,
  • park linowy w Spychowie,
  • Aquapark Tropikana w Mikołajkach,
  • całoroczny tor saneczkowy Alpine Coaster.

To dopiero początek długiej listy form rozrywek, którym możesz się oddać w trakcie pobytu z dzieckiem lub ukochanym na Mazurach. Jeśli zechcesz zaznać odrobiny relaksu i zapewnić swojemu ciału odpoczynek, na który zasługuje, nasze luksusowe Spa pozostaje do Twojej dyspozycji.

Wakacje z dziećmi na Mazurach

Wczasy na Mazurach z dziećmi w Posiadłości Wiejskiej Acqua di Rosa to znakomity pomysł na niezapomniane wakacje. Zachęcamy przede wszystkim do wzięcia udziału w rodzinnych meczach piłki nożnej, które są organizowane w sezonie wiosenno-letnim. Zapewniamy świetną zabawę i mnóstwo radości. Rewelacyjnym pomysłem jest także przeznaczenie wolnego czasu na wspólną wycieczkę rowerową, pozwalającą na odkrycie atrakcyjnych okolicznych zakątków i spędzenie chwil na łonie natury w promieniach słońca. Naszych Gości zachęcamy do skorzystania z dostępnej w posiadłości bezpłatnej wypożyczalni rowerów, wśród których nie zabrakło również tych z fotelikami dla dzieci. Jeśli wolisz spędzać czas w ciszy, spróbuj popularnego nordic walking - sprzęt i mapa trasy są dostępne w recepcji posiadłości. W sezonie letnim organizujemy marsze z instruktorem. Zachęcamy również do skorzystania z oferty pobliskiego Aquaparku Tropikana w Mikołajkach.

Miłośników wędkarstwa zachęcamy do spróbowania swoich sił w połowie ryb na pomoście Acqua di Rosa nad rzeką Krutynią, znajdującego się na terenie naszej posiadłości, lub nad jeziorem Duś oddalonym o 3 kilometry od obiektu. Fanom mocnych wrażeń polecamy spływ łodziami jedną z dwóch tras rzeką Krutynią, lub spływ kajakowy tą samą trasą. Kajaki możesz zarezerwować w recepcji, a nasz personel zorganizuje Ci transport. Chwilę wytchnienia zapewni też rejs statkiem pasażerskim z Żeglugą Mazurską. W okolicy Acqua di Rosa znajduje się również stadnina koni Ferenstein - jedna z najbardziej znanych i lubianych wśród wielbicieli jeździectwa i miłościków koni w Polsce, w której hodowane są konie szlachetnej półkrwi, pełnej krwi angielskiej i huculskie. Na odwiedzających czekają place treningowe, ujeżdżalnia, łąki i pastwiska na skraju Puszczy Piskiej oraz pensjonat dla koni.

Odkryj okoliczne atrakcje

Wczasy na Mazurach w naszym kurorcie hotelowym to nie tylko możliwość obcowania z naturą i relaksu. W okolicy czekają na Ciebie liczne atrakcje, a wśród nich park linowy w Spychowie zapewniający dreszczyk przyjemnych emocji dla całej rodziny na wysokości od 5 do 10 metrów nad ziemią. Z pomocą kadry instruktorskiej możesz sprawdzić się na jednej z 5 tras z aż 63 przeszkodami o łącznej długości 800 metrów. Na terenie Puszczy Piskiej znajdziesz także park dzikich zwierząt w Kadzidłowie - niektóre z nich można nawet pogłaskać i spróbować nakarmić. Wycieczka odbywa się pod okiem przewodników. Spędzając wczasy na Mazurach z dziećmi i psem, warto również udać się do Mazurskiego Parku Krajobrazowego, odwiedzić klasztor z połowy XIX wieku w Wojanowie, Zamek w Reszlu, popularne Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce.

Na Gości naszego hotelu na Mazurach i ich dzieci czekają przejażdżki wozami i kuligi po mazurskich lasach, także nocą z oświetleniem i pochodniami, przez tereny puszczy Piskiej i wzdłuż rzeki Krutyni. Wielbiciele sportów zimowych mogą spędzić czas na stokach narciarskich na Górze 4 Wiatrów w Mrągowie, gdzie znajdują się również dwa orczykowe wyciągi narciarskie. Z kolei pobliski stok narciarski w Mikołajkach oferuje aż 700-metrową trasę zjazdu i sztuczne naśnieżenie. Na osoby uwielbiające przypływ adrenaliny czeka całoroczny tor saneczkowy Alpine Coaster o długości 520 metrów, gwarantujący znakomitą zabawę dla całej rodziny, oraz całoroczne lodowisko w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. W tej samej miejscowości znajdują się także boyery - nasz zespół zorganizuje dla Ciebie wypożyczenie sprzętu. W okolicy możesz również spróbować swoich sił w uzdrawiającym morsowaniu w rzece Krutyni.